Pre firmy

Chyby neexistujú. Existujú iba situácie, v ktorých nie sme sami so sebou spokojní. Preto vytvorte takú situáciu, v ktorej sami so sebou spokojní budete.

Pre firmy

Moja vlastná skúsenosť

Po 16 rokoch som prestala aktívne spolupracovať s firmou, ktorá začala vyznávať iné hodnoty. Človek bol už len číslo, výkon a aktivita. Naučila som sa tam veľa. Kaučing, komunikačné zručnosti, obchodné zručnosti, prezentácie pred publikom a hlavne to, aké vlastnosti má mať dobrý líder. Tím, ktorý som vybudovala dodnes samostatne podáva výborné výsledky. Ale mne to nestačilo. Chýbala mi ľudskosť. Nechcela som robiť biznis pre biznis a hrať, že to tak nie je. A tak som si vytvorila svoju firmu ,v ktorej je prvoradý človek. Ako intuitívna žena som vedela, že robím dobre. A dokazujú to aj spätné väzby mojich klientov.

firmy_ilustracia

Priebeh konzultácií

Sebapoznanie zamestnancov

Musím vedieť, kto som, až tak si môžem dôverovať. Ak si dôverujem, zdravo vnímam akúkoľvek kritiku a prípadné poznámky na moju osobu. V tejto fáze je potrebné, aby každý člen kolektívu absolvoval podrobný rozbor osobnosti. Aj líder aj riadiaci pracovník sa totiž dokážu naučiť komunikačné zručnosti (ako viesť a motivovať tím), ale pokiaľ nemajú zdravé sebavedomie, nerobia to prirodzene. Je to pre nich len maska. Ak niečo hráme, uniká nám drahocenná energia. Čítať viac

Dosah emócií na kolektív

Musím mať v poriadku svoje emócie, až potom môžem a dokážem používať komunikačné zručnosti, ktoré dnes učia kauči a psychológovia. Ak mám vo svojej výbave zdravé sebavedomie a pozitívne emócie, mám aj dostatok energie. Znížené sebavedomie vyvoláva negatívne emócie a negatívne emócie nás oberajú o energiu. Mnohí ju potom vedome aj nevedome získavajú zo svojich spolupracovníkov kritikou a vyvolávaním nepríjemných situácii v tíme. Čítať viac

Práca s emóciami je súčasť mojej terapie

prefirmy-obdivuhodna-zena

Zamestnanec vo firme

Väčšina firiem sa sústreďuje na tie vlastnosti a schopnosti človeka, ktoré jej prinášajú zisk. Výkonný, cieľavedomý, úspešný a zodpovedný. Ja to považujem za krátkozraké, pretože je to len časť našej osobnosti. Mne vždy ide o to, aby v prvom rad bol človek spokojnýšťastný. Aby robil to, čo ho baví, aby jeho práca bola preňho aj koníčkom. Vtedy je aj pre firmu zabezpečený skvelý človek.

Súdržnosť v kolektíve

Psychologicky gramotní ľudia si nebudú závidieť, nebudú sa navzájom podkopávať. Budú sa inšpirovať a posúvať k lepším výsledkom a tam v konečnom dôsledku posunú aj firmu, v ktorej pracujú. Takýto tím, totiž nebude plniť nezmyselné príkazy a termíny. Pôjde mu o kvalitu, nie o kvantitu.

Trpíte negatívnymi emóciami? Pozývam vás na ich vedomé prežívanie

Cena konzultácie: 50€/hod

Sebapoznanie zamestnancov

Musím vedieť, kto som, až tak si môžem dôverovať. Ak si dôverujem, zdravo vnímam akúkoľvek kritiku a prípadné poznámky na moju osobu. V tejto fáze je potrebné, aby každý člen kolektívu absolvoval podrobný rozbor osobnosti. Aj líder aj riadiaci pracovník sa totiž dokážu naučiť komunikačné zručnosti (ako viesť a motivovať tím), ale pokiaľ nemajú zdravé sebavedomie, nerobia to prirodzene. Je to pre nich len maska. Ak niečo hráme, uniká nám drahocenná energia.

Je jedno či sa vyvyšujeme alebo ponižujeme. Preto je veľmi dôležité vedieť kto sme a podľa toho sa prirodzene vždy a všade správať.V práci, s priateľmi, s partnerkou a s deťmi.

×
Dosah emócií na kolektív

Musím mať v poriadku svoje emócie, až potom môžem a dokážem používať komunikačné zručnosti, ktoré dnes učia kauči a psychológovia. Ak mám vo svojej výbave zdravé sebavedomie a pozitívne emócie, mám aj dostatok energie. Znížené sebavedomie vyvoláva negatívne emócie a negatívne emócie nás oberajú o energiu. Mnohí ju potom vedome aj nevedome získavajú zo svojich spolupracovníkov kritikou a vyvolávaním nepríjemných situácii v tíme.

Výraz energetický upír už dnes nie  je novinkou. Výsledkom je vyčerpaný, frustrovaný, depresívny pracovník, ktorý podáva znížený výkon. O atmosfére v kolektíve radšej pomlčím. Spojenie zdravého sebavedomia a kvalitných emócií prirodzene spôsobí vynikajúce pozorovacie schopnosti. Správanie takého pracovníka je absolútne prirodzené, bezprostredné a spontánne. A tak mu množstvo času a energie ostáva na pozorovanie toho druhého. Jeho verbálnej aj neverbálnej komunikácie. Nemá strach z odmietnutia, z neúspechu a komunikácia je pre neho hrou. Vytvára tak pozitívne prostredie, v ktorom sa ľudia cítia vynikajúco, a preto sa s ním radi stretávajú a radi s ním obchodujú. Samozrejme, že je potrebná odbornosť. Ja sa však zaoberám tým, ako ju aj seba čo najlepšie predať.

×